Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Çoğu insan nasıl makyaj yapılacağını bilir – cesur bir yüz takınır ve durumla ilgilenir. Peki ya gece için planladığınız bir şey yoksa veya moraliniz bozuksa? İşte kimsenin haberi olmadan makyaj yapmanın üç yolu:

 1. Yürüyüşe çıkın. Biraz zaman ayırmak kafanızı temizlemenize yardımcı olacak ve durum hakkında size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.
 2. Bir günlüğe yazın. Bu terapötik olabilir ve sizi üzebilecek olumsuz düşünceleri serbest bırakmanıza izin verebilir.
 3. Sizi mutlu eden şeylerin bir listesini yapın.

Anında İyi Görünmek: Anında Makyaj Yapmanın Sırrı

Anında iyi görünmek zor olabilir, ancak doğru araç ve tekniklerle kesinlikle yapılabilir. Anında makyaj yapmanın anahtarı cilt tipinize uygun ürünleri bulmak ve doğru şekilde kullanmaktır. En iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

Anında İyi Görünmek: Anında Makyaj Yapmanın Sırrı

 • İyi bir temel ile başlayın. Cilt tonunuza uygun ve cilt tipinize göre tasarlanmış bir fondöten seçin. İyi bir fondöten, kusurları kapatacak ve size pürüzsüz, eşit bir cilt verecektir.
 • Allık uygulayın. Allık, yüzünüze renk katmaya ve daha uyanık görünmenize yardımcı olabilir. Ten renginize uygun bir allık seçin ve elmacık kemiklerinize uygulayın.
 • Göz farı kullanın. Göz farı, gözlerinizi tanımlamaya ve daha parlak görünmelerine yardımcı olabilir.
 • Nasıl makyaj yapılacağına dair şaşırtıcı numaralar, harika görünmenizi sağlayacak!

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajınızı geleneksel şekilde yapmak için zamanınız olmadığında, dakikalar içinde cilalı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak bazı kısayollar burada.

 1. Fondöten: İnce bir tabaka halinde tüm yüzünüze bir fırça veya süngerle uygulayın. Ekstra kapsama için, sorunlu alanlara nokta temeli koyun ve iyice karıştırın.
 2. Kapatıcı: Cilt tonunuza uygun bir kapatıcı ile kusurları veya koyu halkaları gizleyin. Gözlerinizin altına üçgen şeklinde uygulayın ve iyice karıştırın.
 3. Pudra: Fondöteni ve kapatıcıyı sabitlemek için tüm yüzünüze toz pudra sürün. Tamamen parıldamak için yarı saydam bir pudra kullanmanızı tavsiye ederim.
 4. Allık: Doğal bir kızarma için elmacık kemiklerinize allık sürün. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız açık bir gölge veya daha fazla drama için daha koyu bir gölge kullanın.

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır!

Her gün tam bir yüz makyajına gerek yok. Sadece ayak işlerini yapıyor olsanız bile, bu adımlar size kalıcı ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Cildinizi nemlendirerek başlayın. Bu, makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır.

Yüzünüze astar uygulayın. Bu, fondöteninizin sorunsuz bir şekilde devam etmesine ve tüm gün sürmesine yardımcı olacaktır.

 • Cilt tonunuza uygun bir fondöten kullanın. Hafif bir katman, çok fazla kekleşmeden teninizi eşitler.
 • Kusurları kapatmak için göz altlarınıza ve burnunuzun çevresine kapatıcı uygulayın.
 • Doğal bir ışıltı için allığınızı elmacık kemiklerinize sürmek için bir allık fırçası kullanın.
 • Taze bir görünüm için hafif bir rimel kaplaması ve dudak balsamı veya parlatıcı ile bitirin.

 

Hafif Makyaj Nasıl Yapılır!

Makyajınızı yaparken, ne kadar azsa o kadar çok yaklaşımı her zaman en iyisidir. Ağır makyaj eskimiş ve teatral görünebilir. Hafif makyajla, doğal görünmeye devam ederken yüz hatlarını iyileştirebilirsin. İşte hafif makyajın nasıl yapılacağına dair birkaç ipucu:

 1. Yüzünüze hafif bir nemlendirici uygulayarak başlayın. Bu, makyajınız için pürüzsüz bir tuval oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 2. Yüzünüze bir astar uygulayın. Bu, makyajınızın daha uzun süre dayanmasına ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.
 3. Fondöteni bir fırça veya sünger kullanarak iyi bir şekilde karıştırmak için az miktarda uygulayın. Cilt tonunuzu eşitlemek için sadece ince bir fondöten tabakasına ihtiyacınız var.
 4. Göz altlarınıza ve gerekirse burun çevrenize kapatıcı uygulayın. Kapatıcı, cildinizi aydınlatabilir ve daha uyanık görünmenizi sağlayabilir.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir